Termal Kamera ile Korona (Corona) virüsü tespiti

Korona Tespiti
3 Aralık 2017

Termal Kamera ile Corona Virüsü Tespiti

Coronavirus’lar (Cov), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS – CoV) ve Ağır Akut Solunum Sendromu (Severe Acute Respiratory Syndrome, SARS-CoV) gibi daha ciddi hastalıklara neden olan bir virüs ailesidir. Yapılan kapsamlı araştırmalar sonucunda, SARS-CoV’un misk kedilerinden, MERS-CoV’un ise tek hörgüçlü develerden insanlara bulaştığı ortaya çıkmıştır. 

İlk olarak 1960’lı yıllarda görülmeye başlayan Corona virüsün, Çin’in Hubei eyaleti Wuhan şehrinde ortaya çıkması nedeniyle hastalık oldukça merak edilir bir konu oldu. Akciğer hastalığına neden olabilen ve tedavi edilmediğinde ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu gibi hastalıklara yol açan Corona virüsü tüm alınan önlemlere rağmen dünya genelinde hızla yayılımına devam ediyor.

Corona virüsünün tespitinde önemli rol oynayan Termal Kameralar, hızlı tespit, düşük hata oranı ile destekleyici bir önlem niteliği taşımaktadır. Eş zamanlı 20 kişiye kadar tarama, veri karşılaştırma ve yapay zeka desteği ile yorum yapabilme özellikleri ile desteklenmiş bütünleşik çözümler sunan TELEONE, konusunda dünya lideri marka çözümü ile gerçekçi çözümler sunmaktadır.